Availability: На залиха

Малена Течна Пудра

Малена Течна Пудра

170,00 ден.
Малена Течна Пудра

* Неопходни полиња

170,00 ден.
ЗА ПРОИЗВОДОТ:
  • Лесно приспособлива пудра со покривна моќ
  • Долготрајна пудра која го изедначува тенот и ја негува кожата
  • Ги намалува порите и создава совршено блескав изглед

Услови за достава

БЕСПЛАТНА ДОСТАВАЗА НАРАЧКИ НАД 400ДЕН.

Како да нанесете

Чекор1: За да ја одржите вашата кожа секогаш природна и свежа, секогаш почекајте десетина минути после навлажнувањето ( нанесувањето на хидратантна крема ) за да и дозволите на кремата да се впие. Чекор2: Нанесете ја Малена течната пудра на кожата, користете четка или сунѓер за целосна покриеност. Одлучете дали е неопходно да го покривате целото лице со пудра. Понекогаш е доволно да маскирате само мали области, а сепак да имате блескав изглед. Чекор3: Започнете со нанесување на пудрата од центарот на лицето. На почетокот ставете точки пудра во центарот на челото, носот, на образите под очите и на брадичката. Со помош на четка, сунѓерче или прстите, започнете да ја разнесувате пудрата кон краевите на лицето. Чекор4: Внимавајте рамномерно да ја нанесете во природни нијанси за да насекаде добиете бреспрекорен финиш.

Коментари

Биди прв кој ќе коментира за овој производ

Вашето мислење за производот: Малена Течна Пудра

Како го оценувате овој продукт ? *

 
1 1 star
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Рејтинг