Availability: На залиха

Малена - Glossy

Малена - Glossy

170,00 ден.
Кремаст и сјаен долготраен кармин кој се топи на усните.

* Неопходни полиња

170,00 ден.
ЗА ПРОИЗВОДОТ:
Кремаст и сјаен долготраен кармин кој се топи на усните.

Услови за достава

БЕСПЛАТНА ДОСТАВАЗА НАРАЧКИ НАД 400ДЕН.

Како да нанесете

Чекор1: Направете пилинг на вашите усни пред да нанесете кармин, за тие да изгледаат полни и меки. Чекор2: Доколку сакате вашиот кармин што подолго да се задржи на вашите усни, тоа ќе може да го постигнете така што ќе искористите тенок слој марамче како подлога за да нанесете течна пудра на усните Чекор3: За уште подобар изглед, отцртајте ги вашите усни со соодветна нијанса на молив за усни Малена а потоа нанесете го сјајот. Чекор4: Трагите од моливот за усни прекријте ги со течна пудра, која пак ќе ја нанесете се чепкалка за уши.

Коментари

Биди прв кој ќе коментира за овој производ

Вашето мислење за производот: Малена - Glossy

Како го оценувате овој продукт ? *

 
1 1 star
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Рејтинг